תביעת רשלנות רפואית בלידה


פורסם בתאריך 31 בינואר 2013 – 15:45 | מאת עו"ד טל נבו
כל סוג של רופא יכול לשאת באחריות לרשלנות רפואית, לרבות מנתחים פלסטיים. אם הניתוח הקוסמטי שלך יש תוצאה לא רצויה או מסוכנת מבחינה רפואית, ייתכן שתוכל לתבוע את המנתח הפלסטי שלך מבוסס על:
- רשלנות רפואית
- הפרת החוזה
- הפרת האחריות
כל אחת מהתיאוריות הללו מחייב אותך להוכיח את האלמנטים משפטיים שונים כדי לזכות בתביעה. להלן, כל תאוריה של חבות נבחנה ביתר פירוט.
רשלנות רפואית בניתוחים קוסמטית רשלנות
רוב תביעות רשלנות רפואיות המבוססים על רשלנות, לרבות מקרי רשלנות ניתוחים קוסמטיים. רשלנות בעצם אומרת שרופא עשה טעות שרופא סבירה של מיומנות ורמת מיומנות לא היה עושה באותן נסיבות. אם שגיאה זו מובילה לפציעה או מחלה עבור המטופל אחרת מניעה, הרופא יכול לשאת באחריות לרשלנות רפואית.
על מנת להוכיח רשלנות רפואית במקרה ניתוח קוסמטי, אתה חייב להיות מסוגל להוכיח שהמנתח שלך לא הצליח לספק איכות הרגילה של עבודה, כי מנתחים פלסטיים אחרים היו יכולים לספק. רק בגלל שאתה לא מקבל את התוצאות הרצויות לא אומר המנתח הפלסטי הוא אשם ברשלנות. המנתח יכול להיות עשה כל שבכוחו או שלה כדי לספק את התוצאות הטובות ביותר האפשריות. זה חיוני כדי להראות איך זה מנתח נפל קצר של הסטנדרט המקובל של טיפול כדי לבסס רשלנות.
הפרת החוזה בניתוחים קוסמטיים
אם מנתח פלסטי לא לבצע את הניתוח הספציפי שהמטופל מוסכם, המטופל יכול להיות עילה לתבוע את הרופא בגין הפרת החוזה. דוגמה להפרת חוזה המצב תהיה אם המנתח הפלסטי בצע הגדלת חזה באמצעות:
- סוג אחר של שתל שד מאשר המטופל מוסכם
- מיקום חתך שונה מהמטופל מוסכם
- גודל שונה מהמטופל מוסכם
גם אם דבר לא נכתב או נחתם על נייר, חוזה נוצר בכל הפעם שמנתח פלסטי ומטופל מסכימים כי הליך יבוצע. אם רופא לא מצליח לבצע את החוזה כמוסכם, פרה זו יכולה להיחשב סוג של רשלנות רפואית.
עם זאת, חשוב לציין כי ניזקי השבה להפרת חוזה מקרה יכולים להיות מוגבלים. ברוב המקרים, רק ניזקים כלכליים זמינים. פיצויים בגין כאב וסבל ואובדן החיים רגילים בדרך כלל לא מעורבים.
הפרת האחריות בניתוחים קוסמטיים
במקרים מסוימים, מנתח פלסטי עשוי להבטיח תוצאות מסוימות כדי לעודד את המטופלים להסכים להליך קוסמטי מסוים. הבטחה זו מתפרשת בדרך כלל על ידי בית המשפט כאחריות. אם הרופא אינו בסופו לספק את התוצאות שהובטחו, ייתכן שתוכל לתבוע את המנתח על הפרת האחריות שלהם.
פרטים הם מפתח בעת החלטה אם או לא רופא הבטיח אחריות. לדוגמה, אם המנתח אמר "יהיה לך את השדיים היפים ביותר אי פעם," זה כנראה לא במסגרת אחריות. עם זאת, אם הוא אמר "השדי שלך ייראה בדיוק כמו של פמלה אנדרסון," זה הוא הבטחה למדידה שניתן להעריך באופן אובייקטיבי.
כדי לנצח בכל מקרה רשלנות ניתוח קוסמטי, עליך ליצור תחילה את רמת הטיפול שמנתחים אחרים הייתם מספקים בנסיבות דומות, ולאחר מכן להדגים כיצד הרופא נפל קצר של תקן זה. הוכחה זו יכולה להיות קשה, המחייבת את עדותו של עד מומחה רפואי, והניסיון של עורך דין רשלנות רפואית מיומן

חלק גדול מן התביעות בהם משרד עורכי דין נבו מולסון מטפל הינו בנושא טעיות שמתרחשות בזמן לידה ומביאות לנזקים קשים ובלתי הפיכים לתינוק ו/או לאימו.

כל סוג של רופא יכול לשאת באחריות לרשלנות רפואית, לרבות מנתחים פלסטיים או מיילדים. אם לניתוח הקיסרי שלך למשל יש תוצאה לא רצויה או מסוכנת מבחינה רפואית, ייתכן שתוכלי לתבוע את הרופא שלך.

רשלנות רפואית בלידה בעצם אומרת שרופא עשה טעות שרופא סביר בעל ניסיון ורמת מיומנות לא היה עושה באותן נסיבות. אם שגיאה זו מובילה לפציעה של האם או התינוק, הרופא יכול לשאת באחריות לרשלנות רפואית.

על מנת להוכיח רשלנות רפואית בלידה, אתה חייב להיות מסוגל להוכיח שהרופא או הצוות הרפואי שלך לא הצליחו לספק איכות רגילה של עבודה. לא כל פגיעה במהלך הלידה מלמגדת בהכרח כי הרופא התרשל. הרופא יכול להיות עשה כל שבכוחו כדי לספק את התוצאות הטובות ביותר האפשריות.

לדוגמא, אם מנתח פלסטי לא ביצע את הניתוח הספציפי שהמטופל מוסכם, המטופל יכול להיות עילה לתבוע את הרופא בגין הפרת החוזה. דוגמה להפרת חוזה המצב תהיה אם המנתח הפלסטי בצע הגדלת חזה באמצעות:

- סוג אחר של שתל שד מאשר המטופל הסכים לו

- מיקום חתך שונה מהמטופל מוסכם

- גודל שונה מהמטופל מוסכם

גם אם דבר לא נכתב או נחתם על נייר, חוזה נוצר בכל הפעם שמנתח פלסטי ומטופל מסכימים כי הליך יבוצע. אם רופא לא מצליח לבצע את החוזה כמוסכם, הפרה זו יכולה להיחשב סוג של רשלנות רפואית..

במקרים מסוימים, מנתח פלסטי עשוי להבטיח תוצאות מסוימות כדי לעודד את המטופלים להסכים להליך קוסמטי מסוים. הבטחה זו מתפרשת בדרך כלל על ידי בית המשפט כאחריות. אם הרופא אינו בסופו לספק את התוצאות שהובטחו, ייתכן שתוכל לתבוע את המנתח על הפרת האחריות שלהם.

כדי לנצח בכל מקרה רשלנות רפואית בלידה, עליך ליצור תחילה את רמת הטיפול שמיילדים אחרים הייתם מספקים בנסיבות דומות, ולאחר מכן להדגים כיצד הרופא הפר תקן זה. הוכחה זו יכולה להיות קשה, המחייבת את עדותו של עד מומחה רפואי, והניסיון של עורך דין רשלנות רפואית מיומן.

מצטערים, אפשרות הוספת תגובות סגורה.