רשלנות רפואית- ניתוח מעקפים מיותר


פורסם בתאריך 1 במרץ 2011 – 10:46 | מאת עו"ד טל נבו

בני משפחה תושבי אשדוד תובעים את בי"ח קפלן בטענה שאביהם נפטר בזמן ניתוח מעקפים ברגליו בעקבות רשלנות רפואית.

הם הגישו לבימ"ש שלום בראשל"צ תביעת פיצויים בגובה של  שניים וחצי מיליון ש"ח כנגד בי"ח קפלן ברחובות ושירותי בריאות כללית. תביעה זו הוגשה בטענה ל"רשלנות רפואית" אשר גרמה למותו של אבי המשפחה. על פי כתב תביעה זו, נפטר מנוח כתוצאה מ"פגיעה בוריד בבטן בזמן ניתוח מעקפים ברגל".

לטענת בני משפחתו, ניתוח זה בוצע למרות כי לא נשקפה סכנה לרגלו של המנוח. כמו כן נטען כי למשפחה ולמנוח לא הוצגו חלופות אפשריות לניתוח דוגמת תוכנית הליכה או הסברים על הפסקה של עישון.

עפ"י תביעה זו עולה כי באוגוסט 09, סמוך למועד הניתוח, נקבע במחלקת כלי הדם בבי"ח קפלן כי רמת סיכון מבחינה קרדיולוגית נמוכה עד בינונית.

עם זאת, כחודשיים לפני כן נקבע בקופ"ח שהוא נמצא ברמת סיכון גבוהה וכי עליו לעבור ניתוח כלי דם. הנפטר הגיע לניתוח מבלי שקיבל הסבר על סיכונים או סיבוכים שכרוכים בהליך רפואי, לעומת אלה שנשקפים בהעדר היתערבות ניתוחית.

לפיכך נטען עי רופאי ביה"ח, "לא קיימו דיון מהותי סביב צרכיו של הנפטר ואסטרטגיה טיפולית בו, ובכך התעלמו מן האמנזה הבסיסית שלהם ולמעשה ביצעו ניתוח גדול ומיותר אשר לא היה נחוץ".

טענה נוספת שמופנית לנתבעים היא כי לא ביצעו הערכת סיכון ולא ביצעו בדיקת סי.טי בטן לפני הניתוח, מה שיכול היה למנוע את הסתבכות ניתוח ומוות. בחוות דעת של פרופ' משה שיין, מומחה בכירורגיה כללית ובכירורגיית כלי דם, צוין שהחולה היה בדרגת סיכון גבוהה והיו אופציות טיפוליות אחרות שלא מוצו וכי תהליך ההסכמה לניתוח היה לקוי.

"ביצוע הניתוח היה רשלני ובמהלך הניתוח נגרם קרע של וריד מרכזי אשר גרם לדימום בטני מאסיבי. גם הטיפול הניתוחי לאחר הופעת הדימום וההתמודדות עמו היו בגדר רשלנות רפואית, והמנתחים המשיכו בניתוח במקום להפסיקו ולייצב את החולה ביחידה לטפול נמרץ", נטען בתביעה. כעבור יומיים נפטר החולה.

מידע נוסף על תביעות רשלנות רפואית בקישור: תביעות רשלנות רפואית

מצטערים, אפשרות הוספת תגובות סגורה.