רשלנות רפואית- מום בלב


פורסם בתאריך 14 במרץ 2011 – 15:45 | מאת עו"ד טל נבו

בשל רשלנות רפואית לא אובחן מום בלב של בני. גורסת אמא מאשדוד בתביעה שהגישה נגד בי"ח ברזילי, קופת חולים כללית ומשרד הבריאות לבי"מ מחוזי בת"א.

בשל הגילוי המאוחר נגרם לגרסת האמא נזק מוחי לבנה. בנוסף, לטענתה תוחלת החיים שלו קוצרה ונגרמה לו נכות וכן כאב וסבל.

במהלך ההריון התלוננה האמא על "תנועות חשודות בעובר, שכלל לא הזכירו תנועותיו של הילד הקודם שילדה. נעשו לה בדיקות אולטראסאונד ובדיקת דופק עוברי, אך רופאיה לא גילו כל מום בעובר, ועודדו אותה להמשיך בהריון.

אחרי הלידה גילתה האם שבנה מכחיל מפעם לפעם, וסבל מכיחלון גם בטקס ברית המילה אך לא נשלח להיבדק אצל קרדיולוג. כמו כן, "לא נבדק גם במכשיר האולטרסאונד הלבבי, שבסיועו היה ניתן לאתר בעיה בלב", טענה.

לאחר 3 חודשים הגיעה האמא לבדיקה של רופא משפחה, בתלונות שעדיין קיים כיחלון. רופא היפנה אותה אל קרדיולוג ילדים, "שגילה מום קשה ומורכב בליבו של הילד. לאחר בדיקות רפואיות שנעשו בו התגלה שהוא סובל מ-נזק מוחי עקב בעיה באספקת החמצן למח.

קרדיולוג ילדים הנחה לבצע בילד ניתוח מיידי, ובגיל 3 חודשים עבר הילד ניתוח ראשון וצינטור. בגיל 4 עבר צינטור נוסף, ובגיל 7 עבר ניתוח לתיקון מום בלב, סגירת המחיצה הבן- חדרית, ותיקון הצרות מסתם עורק ריאתי. התובעים פירטו הוצאות שיש למשפחה, ודורשת פיצוי בגין רשלנות רפואית זאת.

מבי"ח ברזילי נטען שמהלך הלידה והאשפוז של הקטין התנהלו ללא דופי. עד לשחרור מבי"ח לא היו כל תלונות ו/או סימנים כלשהם. מום לב של התינוק ניתן לאבחון, אך שבועות ו/או אפילו חודשים לאחר מועד הלידה בהיעדר סימפטומים מיידיים הניתנים לאבחנה בסמוך ללידה ובתקופת חיות ראשונה. לבי"ח ברזילי אין כל אחריות למצב רפואי של הילד".

תביעות רשלנות רפואית רבות מוגשות בארץ בתחום זה של היריון או לידה.

מצטערים, אפשרות הוספת תגובות סגורה.