רשלנות רפואית- מאמר


פורסם בתאריך 25 באוקטובר 2011 – 15:45 | מאת עו"ד טל נבו

בעקבות שיעול ממושך נשלחתי למכון בדרום הארץ לשם צילום רנטגן בחזה.

עוד באותו יום נמסר לידי מכתב פיענוח הצילום שבו נכתב "אמפיזמה ראתית" הרופא המטפל הפנה אותי בביהילות לבדיקת רופא מומחה למחלות ריאה. חודש חלף עד הגעת מועד התור שבו חרדתי לבריאותי מפאת ההבחנה החד משמעית של הרופא המפענח את מחלת האמפיזמה. אני בריאה בד"כ והודעה זו גרמה לי לחרדות,פחדים עד הגעת התור.

הרופא המומחה למחלות ריאה בדק אותי ואת הצילום האמור וכתב "תפקודי ריאות וסיטורציית חמצן תקינים לחלוטין, צילום חזה תקין"

הגשתי קובלנה לקופת החולים פניות הציבור העניין הרשלנות באבחון הבלתי משתמע לשתי פנים וכרגע תלונתי נמצאת בבדיקתם.

בשבוע שעבר, כמו מייקל קנון יש לציין במרחב זה, שפורסם קאטו חלקית של שירלי Svorny ההגנה של מערכת רשלנות רפואית, ומאז, בידיעה שלי אינטרס של הנושא , אנשים היו שואלים אותי מה אני חושב על זה. אין כמובן שום הקונצנזוס בין הליברלים כיצד לשקול את גורמים רבים אמפירי חשוב, שנוי במחלוקת ובכל דרך אחרת, בכל משחק כאן. (לדוגמה, אני מודאג יותר Svorny בהיקף גדול של תביעות שהוגשו נגד רופאים מפשע, והרגיע כי פחות מ Svorny (p.3) "הסכומים דולר [ב פרסים ההתנחלויות הנובע במקרים מופרכת] הם קטנים יותר מאשר הם יהיה דומה לפציעות הנגרמות עקב רשלנות רפואית. "

אבל חילוקי דעות בעיקר אמפירי יכול לחכות עוד יום. כדי הליברלים מידה להיות איש עמיד תרומה לדיון MED-mal, היא לקיים את תפקידו של חוזה – עיקרון מתקדמים על ידי ריצ'רד אפשטיין החלוציים רשלנות רפואית: המקרה של חוזה ולאחרונה על ידי מייקל קנון בתוך נייר בשנה שעברה . בקיצור: רוב האינטראקציות רפואי להתרחש לאחר לנקודה שבה את החולה, או מישהו המוסמך לקבל החלטות בשם שלו או שלה, היה יכול לעשות בחירות חוזית על האופן שבו יש להגדיר פיצוי אם בכלל במקרה של תקלה רפואית. במשלוח בריאות מודרני לטיפול, זה היה בעיקר לא צריך לקחת את המקום ברגע האחרון על הגעתו לטיפול ("אתה יכול להגדיר את זה יד שבורה? אני מבטיח לא לתבוע אותך לחצי יותר ממיליון אם משהו משתבש, ולא עבור . דבר קצר של רשלנות רפואית חמורה, ועל כן, אני מסכים לבוררות ") במקום זאת, העניינים יכולים להתקדם הרבה יותר יעיל אם מוסכם מראש הסיטונאי באמצעות מבטחי בריאות או מתווכים אחרים: כחלק מתוכנית הבריאות שלך, היית מקבל סט של זכויות במקרה של מחלוקת, קדם משא ומתן עם רופאים ספקים אחרים, אשר עלולים להיות כרוכים מפרטים הנזק, הליכי בוררות, הגשת בעיות למעשה מתמחה לוחות מומחה, וכן הלאה.

עובדה אחת האות על מערכת המשפט האמריקאית היא, paternalistically, זה בדרך כלל מסרב לאכוף הסדרים חוזיים מסוג זה. לא משנה כמה טוב פירט מראש, בתי המשפט לא יאכוף את כתב הוויתור אחריות או להחיל את גבול מוסכם על נזק. במקום תוכלו לקבל את הכיסוי רשלנות רפואית כי בתי משפט מחוקקים טרח לרשום לך, לא את הכיסוי לך ספק הרפואי שלך היה בוחר את עצמכם.

איזה סוג של כיסוי חבות רפואי בשוק תספק היו אנשים חופשיים חוזה זה? מין שונה מאוד, אני מאמין, יותר מאשר את החבילה פסאודו ביטוח עכשיו שנכפו על הצדדים. בעוד שוק אמיתי הביטוח הפרטי אכן קיימת לספק כיסוי מפני פגיעה מקרית, זה כמעט אף פעם לא מספק ללא הגבלה תשלומים. במקום זאת, הוא מציין מקסימום – את "מדיניות גבולות" – גם אם זה אומר כמה לתובעים מזל כצפוי לא יתאושש הפסדים המלא שלהם. הוא גם נוטה להימנע מעורר כיסוי אשר סובייקטיבית או מדעית פתוחות הטבע משאיר במקרים רבים פתוחה למחלוקת (מיילדים זה יכול היה להימנע במקרה של שיתוק מוחין ?) וגם, באופן משמעותי, השווקים הביטוח הפרטי כמעט אף פעם לא מבטיח תשלומים כספיים עבור כאב וסבל, להבדיל אובדן שכר והוצאות אחרות מחוץ לכיס. אכן, אם יש דוגמה אחת מהשוק כל ביטוח פרטי מלא של הבטחה חוזית לספק פיצוי כספי עבור כאב וסבל, אני מודע לכך. גם במקרים בהם הקונים הבריאות יש כוח עצום במשא ומתן – למשל, בהתמודדות בין UAW / Big שלוש דטרויט אזור ספקי בריאות – אני מאמין שלא נראו כיסוי חוזה כאב רשלנות מבוסס הסבל. וזה מצביע על אמת אמפירית חשוב: בדיעבד העלות של מתן ביטוח כזה חורג באופן משמעותי אנטה לשעבר שווי הסיקור לצרכנים, אשר די רציונלי מעדיפים לנהל משא ומתן במקום עבור סוגים אחרים של הרחבת הכיסוי, copays נמוך וכן הלאה .

כמו אחרים, אני מאבד את הסבלנות עם מחוקקים בעודם נאבקים עם קווים שרירותיים בהכרח בשאלה אם רכיב הכאב ואת הסבל של חובה "ביטוח" שלהם MED-mal יש למעלה לעבר 500,000 $, $ 1.0 מיליון דולר, או 1.5 מיליון דולר. האם הם לקחת צעד אחורה ולאפשר לשוק לעבוד, אני חושב שאנחנו בקרוב רואים בבירור דמות בלתי שרירותי לצוץ: 0.00 ₪.

מצטערים, אפשרות הוספת תגובות סגורה.