עו"ד רשלנות רפואית בישראל


פורסם בתאריך 4 במאי 2011 – 15:55 | מאת עו"ד טל נבו

עו"ד רשלנות רפואית מסביר כי רשלנות רפואית של רופא יכולה לבוא לידי ביטוי באופנים שונים.

למשל רשלנות רפואית בזמן ניתוח, רשלנות רפואית במעקב ההריון, רשלנות רפואית בביצוע לידות, אי גילוי בזמן של מחלות שונות ועוד.

בכדי להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית של רופאים, יש לקבל חוות דעת גם מרופא וגם מ-עו"ד רשלנות רפואית אשר יוכלו להקבוע מהם הסיכויים לזכות.

עיסוק רב בבירוקרטיה, לחץ כבד במשרות וירידה ביוקרת המקצוע גורמים לירידה בשביעות רצוונם של רופאים מעיסוק במקצוע הרפואה.

מחקר בדק שביעות רצון של רופאים.

מהמחקר עולה כי 5% מהנשאלים עזבו את העיסוק ברפואה, ושבשני השנתונים הוותיקים יותר שיעורי העזיבה גדולים בהרבה מאשר בשנתונים הצעירים: 8% מבוגרי שנים 2000 ו-2002 אשר השתתפו במידגם החליפו מקצוע.

13% מהרופאים דיווחו שהם חושבים על עזיבה לעתים קרובות, ו-13% ציינו שכבר נקטו צעדים מעשיים והלכו לחברות השמה או לראיון עבודה כדי לבחון חלופות תעסוקתיות. העוזבים מועסקים ברובם בחברות טכנולוגיות, במחקר, בהוראה ובחברות תרופות.

6% מהרופאים שסיימו את לימודיהם בשנים שנבדקו נמצאים לא בארץ. אם מצרפים אותם למס' עוזבים, הרי עולה ש-13% מרופאים במידגם, אשר קיבלו רשיון רפואה בישראל ב4 שנים שנסרקו, אינם עוסקים במקצוע הרפואה בארץ.

ממצאים מראים עוד שרופאים העוסקים במקצוע הרפואה מרוצים  פחות מאלו שעוזבים. בעיקר בגלל: תנאים בעבודה, יחסים בעבודה, האיזון בין החיים האישיים לעבודה והשכר.

במקרים של רשלנות רפואית של רופא או רופאים, ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית כאמור ולזכות בפיצויים משמעותיים אם הנזק משמעותי.

למידע נוסף ויעוץ פנו אל – עו"ד רשלנות רפואית

מצטערים, אפשרות הוספת תגובות סגורה.