מוות עקב רשלנות רפואית


פורסם ב- 27 באוגוסט 2015 – 11:53 | מאת עו"ד טל נבו

בישראל כמו גם בעולם יש הרבה מקרים של מוות עקב רשלנות רפואית

באם נתקלתם בדוגמאות כאלו בעיתונים אץתם יודעים שרוב המקרים הללו נגרמים עקב איחור באבחון או בטיפול במחלות כגון סרטן, אירוע מולי, התקף לב ועוד.

חלק נוסף ממקרי המוות ברשל נות רפואית נובע מכך שבזמן ניתוחים נעשתה טעות כלשהי אשר גרמה למוות.

אם גם לכם היה מקרה כזה ואתם שואלים לעצמכם מהו התהליך, היינו ממליצים לכם לפנות לעו"ד שעוסק ברשלנות רפואית ולבדוק איתו ועם רופא מומחה אם יש מקום לתביעה במקרה שלכם.

חס וחלילה אם קרוב משפחה שלכם נפטר, יש לקבל צו ירושה על מנת להשיג את התיק הרפואי של הנפטר מן המוסד הרפואי.

לשם כך ניתן לפנות לבד אל המוסד או ע"י עורך דין או על ידי חברה העוסקת באיסוף תיקים רפואיים.

לאחר שיש בידכם את התיק הרפואי, עורך הדין עובר עליו ומכין מכתב למומחה עם השאלות הרלבנטיות מהם ניתן להבין אם קיימת עילה להגשת תביעה.

במידה והתשובה היא חיובית, יש לקבל חוות דעת של רופא מומחה התומך בתביעה ולהתחיל בניהולה כולל דיונים מקדמיים, משא ומתן לפשרה, גישור, תחשיבי נזק, הוכחות, סיכומים ועוד.

רוב המקרים בהם אכן הייתה רשלנות, מסתיימים בפשרה בין הצדדים.

במקרים כמו מוות ברשלנות רפואית הפיצוי יכול להיות גבוה מאד, תלוי בגילו של הנפטר, מצבו הרפואי קודם לאירוע וכולי.

למידע נוסף נא קראו את המאמר מוות עקב רשלנות רפואית

שיהיה לכם בהצלחה ולשלא תזכו לחוות עוד מקרים כאלו

יעוץ של עורך דין לרשלנות רפואית


פורסם ב- 3 במרץ 2014 – 15:29 | מאת עו"ד טל נבו

עורך דין לרשלנות רפואית שלום, שמי מנדל ומצבי כיום גרוע אני בן 52. ביולי 2010 אושפזתי בבית החולים בצפון  במשך 8 ימים . נקבע שיש לי סרטן בריאות עם גרורות בכבד ובעצמות עמוד השדרה. לאחר פגישה עם ד"ר משה אושפזתי פעם נוספת.

בבית החולים 3 ימים . קיבלתי שם טיפול כימו תרפי . שוחררתי לאחר תקופה מסויימת  ומאז אני בטיפולו של ד"ר משה.

אני מקבל טיפול בכדור ביולוגי IRESSA  ששיפר מאד את מצבי.

לפני התחלת הטיפול שקלתי כבר 57 ק"ג. ולא יכולתי ללכת בלי הליכון. עתה אני שוקל 66 ק"ג ואני הולך חופשי גם יותר מקילומטר או שניים.

התחלה. בקיץ 2009 ראיתי בעיתון מודעה של מכון מור המציע בדיקת CT למי שעישן בעבר.

( עישנתי שנים רבות וחדלתי בשנת 2007 ) זאת בתשלום של כ- 600 ₪. לאחר מספר ימים נעשתה לי בדיקה במכון מור שבבית החולים כלשהו בתשלום פרטי שלי.

בסיכום הבדיקה שקיבלתי לאחר כמה ימים, נכתב בין היתר " נגע בלתי סדיר 7 מ"מ בלינגולה. חשוד כתהליך תופס מקום.

אודה שלא הבנתי את משמעות הביטוי "תהליך תופס מקום" . דרך קשרים אישיים פניתי למחלקה לכירורגית חזה ולב בבית החולים ולאחר הפניה מהרופא במרפאת קופת חולים מכבי, נבדקתי בבית החולים על ידי רופאה. היא המליצה על בדיקה חוזרת כעבור כמה חודשים. בדצמבר 2009 קיבלתי , על פי בקשתי , הפניה , לצילום CT לביקורת . הצילום נעשה במועדו.   בסיכום נכתב: בהשוואה לסריקה הקודמת … ניראה שהממצאים… גברו מאז ( 12מ"מ ).

שוב פניתי לרופא המשפחה והופניתי למרפאת חזה בבית חולים. במעקב של ד"ר נכתב: … הנודול הריאתי ללא שינוי… בהמלצה: ביצוע CT PET בעוד חודש בשל חשד ל- Ca .

כזכור לי ואין לי מסמך על כך רופא המשפחה בחדרה. ד"ר אמר לי שאי אפשר וגם לא בריא שיעשו לי צילומי CT ללא סוף.

המשך. לאחר מספר חודשים פניתי רופא המשפחה בתלונה על כאבים בחזה.

נשלחתי לצילום רנטגן לריאות וכן לרופא ריאות. סיכום צילום הריאות איננו מדבר על ממצאים דומים לאלו שנראו ב- CT

נבדקתי על ידי רופא הריאות ד"ר פלוני. באבחנה נכתב: CHRONIC BRONCHITIS.

יש להזכיר, שכניראה תלונתי, על כאבים בחזה, הופנתה גם לקרדיולוגית והיא קבעה שיש צורך בצינתור. נעשה לי צנתור בבית החולים.

בריאותי הכללית היתה מאד טובה כל השנים ומלבד הצינתור לא אושפזתי בבית חולים אף פעם.

בחודש מאי השנה עשיתי בדיקת דם ( כמדי שנה ) שהיתה תקינה לגמרי.

באותו חודש הייתה לי תקופה של כאבי בטן. גם חוסר תאבון . פניתי בראשית יוני לרופאת המשפחה

הרופאה הפנתה אותי לרופא גסטרולוג , לאולטרה סאונד בטן ול- CT בטן

עשיתי אולטרה סאונד בטן בראשית מאי  ולרופא גסטרולוג קיבלתי תור ביולי.

בתוצאות האולטרה סאונד נכתב "כבד לא הומוגני". ב- 20 למאי נסעתי לשבוע לאילת לטיול מטעם העבודה. כשחזרתי כבר הרגשתי מאד לא טוב, ביקשתי מהרופאה בדיקת דם. נכנסתי אל הרופאה עם תוצאות בדיקת דם חמורות והרופאה הוציאה הפניה לאשפוז בבית החולים אליו הגעתי שם אובחן לי סרטן ריאות עם גרורות בכבד ובעצמות עמוד השדרה.

כאן כבר חברים ומשפחה המליצו לי לחפש עורך דין רשלנות רפואית בערים חיפה תל אביב ירושלים או באר שבע וכך הגעתי אליכם.

ברשותי  מסמכים ודיסקים. ברשותי גם כל הדיסקים של הצילומים המוזכרים במכתב וגם המסמכים המוזכרים היו שמורים אצלי וכמובן מסמכים מבתי החולים.

השאלה שלי היא אם יש מקום שאגיש תביעה על ידי עורך דין לרשלנות רפואית ואם תוכלו להמליץ לי על עורך דין רשלנות רפואית בערים תל אביב חיפה ירושלים או באר שבע.

כמו כן אודה לכם אם אקבל המלצות על רופאים טובים בתחום סרטן הריאה אשר יוכלו לתת לי חוות דעת אם יש לי מקום לתביעה, או שאולי אתם מעדיפים שהקשר מול הרופא יהיה שלכם וכך זה יחסוך לי טרחה רבה ואשמח מאד אם אכן תעזרו לי.

מצטער אם הסיפור שלי היה קצת ארוך מדי אך אני סומך על תשובתכם אשר תקבע אם אני נכנס לכל הסיפור או יורד מזה.

תודה. מנדל

תביעת רשלנות רפואית בלידה


פורסם ב- 31 בינואר 2013 – 15:45 | מאת עו"ד טל נבו
כל סוג של רופא יכול לשאת באחריות לרשלנות רפואית, לרבות מנתחים פלסטיים. אם הניתוח הקוסמטי שלך יש תוצאה לא רצויה או מסוכנת מבחינה רפואית, ייתכן שתוכל לתבוע את המנתח הפלסטי שלך מבוסס על:
- רשלנות רפואית
- הפרת החוזה
- הפרת האחריות
כל אחת מהתיאוריות הללו מחייב אותך להוכיח את האלמנטים משפטיים שונים כדי לזכות בתביעה. להלן, כל תאוריה של חבות נבחנה ביתר פירוט.
רשלנות רפואית בניתוחים קוסמטית רשלנות
רוב תביעות רשלנות רפואיות המבוססים על רשלנות, לרבות מקרי רשלנות ניתוחים קוסמטיים. רשלנות בעצם אומרת שרופא עשה טעות שרופא סבירה של מיומנות ורמת מיומנות לא היה עושה באותן נסיבות. אם שגיאה זו מובילה לפציעה או מחלה עבור המטופל אחרת מניעה, הרופא יכול לשאת באחריות לרשלנות רפואית.
על מנת להוכיח רשלנות רפואית במקרה ניתוח קוסמטי, אתה חייב להיות מסוגל להוכיח שהמנתח שלך לא הצליח לספק איכות הרגילה של עבודה, כי מנתחים פלסטיים אחרים היו יכולים לספק. רק בגלל שאתה לא מקבל את התוצאות הרצויות לא אומר המנתח הפלסטי הוא אשם ברשלנות. המנתח יכול להיות עשה כל שבכוחו או שלה כדי לספק את התוצאות הטובות ביותר האפשריות. זה חיוני כדי להראות איך זה מנתח נפל קצר של הסטנדרט המקובל של טיפול כדי לבסס רשלנות.
הפרת החוזה בניתוחים קוסמטיים
אם מנתח פלסטי לא לבצע את הניתוח הספציפי שהמטופל מוסכם, המטופל יכול להיות עילה לתבוע את הרופא בגין הפרת החוזה. דוגמה להפרת חוזה המצב תהיה אם המנתח הפלסטי בצע הגדלת חזה באמצעות:
- סוג אחר של שתל שד מאשר המטופל מוסכם
- מיקום חתך שונה מהמטופל מוסכם
- גודל שונה מהמטופל מוסכם
גם אם דבר לא נכתב או נחתם על נייר, חוזה נוצר בכל הפעם שמנתח פלסטי ומטופל מסכימים כי הליך יבוצע. אם רופא לא מצליח לבצע את החוזה כמוסכם, פרה זו יכולה להיחשב סוג של רשלנות רפואית.
עם זאת, חשוב לציין כי ניזקי השבה להפרת חוזה מקרה יכולים להיות מוגבלים. ברוב המקרים, רק ניזקים כלכליים זמינים. פיצויים בגין כאב וסבל ואובדן החיים רגילים בדרך כלל לא מעורבים.
הפרת האחריות בניתוחים קוסמטיים
במקרים מסוימים, מנתח פלסטי עשוי להבטיח תוצאות מסוימות כדי לעודד את המטופלים להסכים להליך קוסמטי מסוים. הבטחה זו מתפרשת בדרך כלל על ידי בית המשפט כאחריות. אם הרופא אינו בסופו לספק את התוצאות שהובטחו, ייתכן שתוכל לתבוע את המנתח על הפרת האחריות שלהם.
פרטים הם מפתח בעת החלטה אם או לא רופא הבטיח אחריות. לדוגמה, אם המנתח אמר "יהיה לך את השדיים היפים ביותר אי פעם," זה כנראה לא במסגרת אחריות. עם זאת, אם הוא אמר "השדי שלך ייראה בדיוק כמו של פמלה אנדרסון," זה הוא הבטחה למדידה שניתן להעריך באופן אובייקטיבי.
כדי לנצח בכל מקרה רשלנות ניתוח קוסמטי, עליך ליצור תחילה את רמת הטיפול שמנתחים אחרים הייתם מספקים בנסיבות דומות, ולאחר מכן להדגים כיצד הרופא נפל קצר של תקן זה. הוכחה זו יכולה להיות קשה, המחייבת את עדותו של עד מומחה רפואי, והניסיון של עורך דין רשלנות רפואית מיומן

חלק גדול מן התביעות בהם משרד עורכי דין נבו מולסון מטפל הינו בנושא טעיות שמתרחשות בזמן לידה ומביאות לנזקים קשים ובלתי הפיכים לתינוק ו/או לאימו.

כל סוג של רופא יכול לשאת באחריות לרשלנות רפואית, לרבות מנתחים פלסטיים או מיילדים. אם לניתוח הקיסרי שלך למשל יש תוצאה לא רצויה או מסוכנת מבחינה רפואית, ייתכן שתוכלי לתבוע את הרופא שלך.

רשלנות רפואית בלידה בעצם אומרת שרופא עשה טעות שרופא סביר בעל ניסיון ורמת מיומנות לא היה עושה באותן נסיבות. אם שגיאה זו מובילה לפציעה של האם או התינוק, הרופא יכול לשאת באחריות לרשלנות רפואית.

על מנת להוכיח רשלנות רפואית בלידה, אתה חייב להיות מסוגל להוכיח שהרופא או הצוות הרפואי שלך לא הצליחו לספק איכות רגילה של עבודה. לא כל פגיעה במהלך הלידה מלמגדת בהכרח כי הרופא התרשל. הרופא יכול להיות עשה כל שבכוחו כדי לספק את התוצאות הטובות ביותר האפשריות.

לדוגמא, אם מנתח פלסטי לא ביצע את הניתוח הספציפי שהמטופל מוסכם, המטופל יכול להיות עילה לתבוע את הרופא בגין הפרת החוזה. דוגמה להפרת חוזה המצב תהיה אם המנתח הפלסטי בצע הגדלת חזה באמצעות:

- סוג אחר של שתל שד מאשר המטופל הסכים לו

- מיקום חתך שונה מהמטופל מוסכם

- גודל שונה מהמטופל מוסכם

גם אם דבר לא נכתב או נחתם על נייר, חוזה נוצר בכל הפעם שמנתח פלסטי ומטופל מסכימים כי הליך יבוצע. אם רופא לא מצליח לבצע את החוזה כמוסכם, הפרה זו יכולה להיחשב סוג של רשלנות רפואית..

במקרים מסוימים, מנתח פלסטי עשוי להבטיח תוצאות מסוימות כדי לעודד את המטופלים להסכים להליך קוסמטי מסוים. הבטחה זו מתפרשת בדרך כלל על ידי בית המשפט כאחריות. אם הרופא אינו בסופו לספק את התוצאות שהובטחו, ייתכן שתוכל לתבוע את המנתח על הפרת האחריות שלהם.

כדי לנצח בכל מקרה רשלנות רפואית בלידה, עליך ליצור תחילה את רמת הטיפול שמיילדים אחרים הייתם מספקים בנסיבות דומות, ולאחר מכן להדגים כיצד הרופא הפר תקן זה. הוכחה זו יכולה להיות קשה, המחייבת את עדותו של עד מומחה רפואי, והניסיון של עורך דין רשלנות רפואית מיומן.

דרושים עורכי דין למשרד רשלנות רפואית נבו מולסון


פורסם ב- 3 בינואר 2013 – 16:56 | מאת עו"ד טל נבו

משרד עורכי דין נבו מולסון מתרחב ומגייס עורכי דין חדשים !

למשרדנו העוסק בתחום הרשלנות הרפואית בלבד, דרושים שני עורכי דין החל מתחילת שנת 2013.

הקריטריונים למשלוח קו"ח: מצטייני אוניברסיטאות בעלי ניסיון של לפחות חמש שנים בתחום. קו"ח יש לשלוח למייל:  molson@nmlaw.co.il

עורכי דין רשלנות רפואית

משרד עורכי דין נבו מולסון מטפל בעיקר בתיקי רשלנות רפואית בלידה או מקרי רשלנות רפואית בניתוח או רשלנות רפואית בהריון ואיחור באבחון מחלות.

להלן דוגמא למקרה בו איננו מטפלים מאחר והינו בתחום רפואת השיניים בו איננו עוסקים:

לפני כארבע שנים עשו לי גשר בשיניים כדי ליישר שן אחת. כתוצאה מהטיפול איבדתי את הסגר (הופעל לחץ חזק על השיניים העליונות כך שהמגעים עם השיניים התחתונות נפגעו. סבלתי נורא ופניתי לרופא מומחה. הוא אמר שהוא בוודאי רואה את הבעיה ואת מצוקתי והבטיח שבסיום הטיפול אני ארגיש נוח. התחלתי טיפול של שנתיים וחצי שעלותו 31,000 ש"ח ובסיומו המצב חמור יותר. הוא לא הביא אותי לסגר והשיניים עקומות יותר מהמצב ההתחלתי. הוא טוען שבסה"כ באתי כדי להכניס את השיניים הקדמיות.

פניתי להרבה רופאים כולם מזועזעים . מכיוון שאין לי סגר תקין ויש לי רגישות גבוהה בשיניים כתוצאה מהטיפול, יש לי כאבים במפרקי הלסת והקשות בשיניים, כל פעם מעבירים אותי לרופא עם התמחות אחרת (כירורגיה, שיקום , אורתודנטיה ומתקשים לקבל החלטה להמשך הטיפול (אני מרגישה שמפחדים לטפל בי אחרי מה שעברתי כי סה"כ השיניים שלי היו מסודרות ויפות.

הכאבים ממש פוגעים לי באיכות החיים. קשה לי ללעוס, קשה לי בנסיעות (כאבים בלסת והקשות בשיניים ואני מרגישה ממש פגועה ומרומה) אני מבזבזת הרבה זמן וכסף כדי למצוא פתרון לבעיה . כמה רופאים אמרו לי להסתגל למצב ולהבין שזה יהיה כרוני לכל החיים.

הרופא המומחה שטיפל בי במשך שנתיים הבטיח שבוודאי שיהיה בסדר. אם הוא היה מעלה ספק קטן לא הייתי עושה את הטיפול שהוא הציע.

הרופא הראשון מסרב לתת לי את מלוא התיק הרפואי ואצל הרופא השני אני מעדיפה לפנות בצורה מסודרת על מנת להבטיח שהתיק יגיע בשלמותו.

האם זהו מקרה של רשלנות רפואית והאם לדעתכם ניתן להשיג פיצויים?

עו"ד רשלנות רפואית פסיכיאטריה


פורסם ב- 23 בספטמבר 2012 – 17:16 | מאת עו"ד טל נבו

עו"ד ענת מולסון שלום, ברצוני להתייעץ איתך כי ראיתי שטיפלת במקרים קשים מאד של התאבדויות ומקרים פסיכאטריים אסוניים אחרים. אני מישל בן 27 מת"א וברצוני להתייעץ על מתן תרופה ע"י רופא משפחה ללא הסברים ,ללא התוויות עיקריות כל שהן ,ללא הסבר ביחס לחלופות ,ללא רישום ברשומה (ריקה) ,ללא הסבר שאין להפסיק השימוש בפתאומיות.

בקשתי היתה :"ניקוי הגוף מניקוטין ורעלי עישון ,לאחר הפסקת עישון בת מספר חודשים". בפועל ניתו לוריבן +ויטמין B ,

לטיפול בחרדה ובעיות שינה ,מה שלא אמרתי מעולם,לא סבלתי מהנ"ל מעולם,לא נרשם בתיקי הרפואי מעולם ואינו מופיע בו כיום !!!.

בגלל ישנוניות מה ,תאבון שלא כהרגלי ואופורייה מזויפת –הפסקתי הטיפול על ידי .

לאחר מספר שעות ובאופן חד ומידי (ללא כל סימנים מוקדמים) —פירכוסים,עוויתות,הקאות,בחילות ,אי הכרת בני משפחה מתמונות שעל קירות ביתי,פחדים ופרנויות שמישהו יכנס הביתה פנימה(במקרה היתי לבד בביתי) ,הזעה ,קולות מהטלוויזיה נשמעו מוזרים ומשתנים ,תחושות של משוגע ורצון לרוץ ולמות ,דיבור עם עצמי כאילו לא אני המדבר אלא מישהו אחר עם מישהו אחר ואני כמו משוגע צופה מהצד ,לא הבנתי ולא יכולתי לדעת מהו המכשיר הזה המונח למולי (הפלפון) ,חזרה על משפטים מטומטמים שוב ושוב כמו :"מה ,מה מי מה, מה קרה מה קרה " או :"מי מי למה לי מי אני למה לי " שוב ושוב ושוב ושוב ועוד וריאציות שונות של מילים מגובבות !!.

רציתי למות ,לזנק מהמרפסת בכייף והתחלתי לצחוק בשגעון ולפתע עברתי למצב רצינות משמיע קולות דווקא עמומים (בניגוד לצחוק שהיה בטונים גבוהים כצרחות קצובות) .

קשיים בנשימה וחרדה מתגברת עד כדי בהלה של ממש .

חיפשתי עו"ד רשלנות רפואית במשך 5 שעות ברציפות עד להתיעצות חירום בטלפון עם פסיכיאטרית ע"י ביתי שהגיעה ,

כאשר הפסיכיאטרית מבינה שהפסקתי בפתאומיות השימוש בלוריבן ויעצה :"מיידית" לצרוך ,אבל מיד את המינון היומי!! .

עד עצם היום הזה ממש לא משתחרר מהטראומה המבהילה ,חושב עליה ,מתוסכל ממנה מאד ,מושפל ולא מצליח להוציאה מראשי.

מבקש לשאול עו"ד רשלנות רפואית מהו בערך סכום הפיצוי לו אהיה זכאי (הערכה) לפני תביעה משפטית על רשלנות רפואית.

שאלה אל עו"ד רשלנות רפואית


פורסם ב- 16 באוגוסט 2012 – 14:50 | מאת עו"ד טל נבו

שלום לך עו"ד רשלנות רפואית. שמי נזימה ואני לוקחת את האלטרוקסין במשך 13 שנה ועד כה הייתי מאוזנת. אני לא יודעת אם אני צריכה להגיש תביעת רשלנות רפואית אישית או תביעתה ייצוגית ולכן רציתי לתאר לך את המקרה שלי כי שמעתי שאת עו"ד רשלנות רפואית ולכן בטח תוכלי לעזור לי.

לפני כ-7 חודשים החליפו לי את התרופה באלטרוקסין החדש לאחר כחודש עשיתי בדיקת דם והתוצאות היו מצויינות.

בחודשים האחרונים התחלתי להרגיש חולשה נוראה עד כדי עלפונות , מצאתי את עצמי כמה וכמה פעמים שרועה על הרצפה, נתפסו לי שרירים בכפות הרגלים וכן באזור הברך עד כדי כך שלא יכולתי ללכת על הרגלים, דופק מהיר וכו'

תליתי את התסמינים בעומס העבודה שרובץ על כתפי וכו'

לאחר ראש השנה ביקשי מהרופא טופס לבדיקה שיגרתית, התוצאות הסבירו לי את המצב התוצאה היתה 15.

קבלתי כדור אחר מהרופא אך אני לא מרגישה עדיין שינוי

בכל מקרה ברצוני להצטרף לתביעה היצוגית באם תתצטרכו חומר נוסף תוכלו ליצור עמי קשר בבקשה וגם לשמוע מה דעתו של עו"ד רשלנות רפואית על המקרה שלי.

תשובתו של עו"ד רשלנות רפואית – לא מזמן הוגשו מספר תביעות ייצוגיות בנושא האלטרוקסין ולכן מומלץ להתייעץ עם עורכי הדין אשר הגישו את התביעות הללו ולבדוק איתם את האפשרויות העומדות בפניך. אני לא הגשתי תביעה ייצוגית ומטפלת רק במקרים בהן ראוי להגיש תביעה אישית כלומר מקרים חרגים בהם ארעו נזקים קשים ביותר אשר שונים מאלו המדווחים על ידי רוב משתמשי התרופה.

חשוב להגין כי ישנו הבדל מהותי בין תביעה ייצוגית לבין תביעה אישית המוגשת על ידי עו"ד רשלנות רפואית. במקרה של תביעה ייצוגית מדובר על קהל גדול של לקוחות אשר נגרמו להם נזקים דומים עקב אותה פעולה אאו מחחדל של גוף כלשהו.

לעומת זאת תביעה אישית מדברת על מקרים פרטניים של אנשים אשר נפגעו עקב מעשים או מחדלים רשלניים כמו למשל אם רופא לא אבחן בזמן מחלה ועקב כך סיכויי הריפוי וההחלמה קטנו- במקרה כזה כדאי להגשי תביעה אישית על ידי עו"ד רשלנות רפואית

אשמח לעמוד לרשוצך בשאלות נוספות בנושא ז או בנושאים אחרים.

רשלנות רפואית


פורסם ב- 18 באפריל 2012 – 12:10 | מאת עו"ד טל נבו

ישנן תביעות רשלנות רפואית רבות מהן ניתן ללמוד מה חושבים שופטי ישראל על חובות הרופאים ומה מוגרד מבחינם כארוע של רשלנות רפואית.

באחד מפסקי הדין האלו קבעו השופטים כי פעולה כלשהי וועדה לחפות על רשלנות רפואית של הנתבעת במעקב אחר הריונה של היולדת.

נטען כי חווה"ד היא מגמתית וחסרת כל בסיס עובדתי וכי יש להעדיף על פניה את חוות דעתו של המומחה מטעם התובעים.

התובעים טענו כי העדויות מטעמם הותירו רושם מהימן ואמין ועל כן יש לבסס עליהן את ההכרעה בתיק זה.

התובעים טענו כי מהתשתית הראייתית שהונחה בפני בית המשפט עולה כי האם לא קבלה כל הסבר ראוי מרופא אחראי על בדיקת מי השפיר; הרופא המטפל כשל בניהול מעקב ההיריון; הרופא המטפל לא נקט זהירות ראויה עם האם לאור גילה וולדנות היתר; ולא פעל כרופא סביר ובהתאם לסטנדרט רפואי ראוי ומקובל.

התובעים טענו כי אין לייחס רשלנות רפואית תורמת כלשהי לאם שכן היא סמכה על הרופא המטפל. כן נטען כי האם היא אישה חסרת השכלה שאין לה כל ידע ברפואה.

לבדיקה ציטוגנטית יש להפנות את האשה בהריון ע"י צוות רפואי בטיפת חלב או ע"י כל רופא המשגיח על האשה בזמן ההריון. לפי דברי האשה (תרגום הבעל), האשה הצהירה שלא נשלחה לבדיקה ע"י צוות טיפת חלב, בדיקה ציטוגנטית כאשר הייתה בהריון. (סיבה לאי ביצוע בדיקה סטנדרטית זו יש לברר במסגרות אחרות). באי שליחה של אישה בהריון בגיל מעל 35 לביצוע בדיקה ציטוגנטית יש לראות סטייה רפואית".

בסיכום חוות דעתו כתב פרופ' שנקר את הדברים הבאים:

"מדובר באישה ולדנית, אם ל- 8 ילדים בריאים אשר בעת הריונה עם מרווה הייתה בגיל 37-38. לפי דבריה לא נשלחה לבדיקה רוטינית, ציטוגנטית אבחון מחלת דאון, בדיקה חובה לפי סטנדרט רפואי ישראלי, בדיקה ממומנת ע"י הממשלה.

כתוצאה מאי ביצוע הבדיקה הציטוגנטית מרווה נולדה עם תסמונת דאון וכתוצאה מכך סובלת מתחלואה. נכות מבחינת התפקוד של מערכת העצבים המרכזית (את אי ביצוע הבדיקה, סיבותיה, יש לברר ע"י מערכת אחרת, לא מערכת רפואית).

הנה כי כן, חוות דעתו הראשונה של פרופ' שנקר התבססה אך על דברי האם שלפיהם היא לא נשלחה כלל לביצוע בדיקות מיוחדות לאבחון מומים בעובר. אולם, משהובהר, באמצעות הרשומה הרפואית מתחנת טיפת החלב (המוצג נ/2), שהאם אכן הופנתה לביצוע הבדיקות ולאחר שכתב התביעה תוקן בהתאם, הרי שנשמט הבסיס מתחת לחוות הדעת האמורה ושוב אין לייחס לה כל ערך. למעשה אין מחלוקת בין הצדדים בדבר חשיבות ההפניה של כל יולדת בגילה של האם לבדיקת מי שפיר.

דוגמא נוספת לנושא רשלנות רפואית היא שאלה אשר נשאלנו להלן:

שמי קרינה והנני נוטלת מזה כמה שנים (עד היום) את התרופה אלטרוקסין.

עד לפני כשנה, מצבי היה מאוזן. לפני כחצי שנה התחלתי לחוש עייפות, נדודי שינה, כאבי שרירים, כאבי בכפות הרגליים, שינויים במצב הרוח. הכל מתועד אצל רופא המשפחה.

לפני כחודשיים עברתי בדיקות דם, ונמצא בהן כי הערכים עלו. בשל כך הרופא הגדיל לי את המינון של התרופה, אך הדבר לא הביא להטבה במצבי.

לאחרונה פורסם בתקשורת כי נעשה שינוי בהרכב של התרופה, וזאת מבלי ליידע את המטופלים בה, בהם אני.

במקביל פורסמה יוזמה להגשת תביעת רשלנות רפואית על ידך בנושא.

אבקש להצטרף לתובענה זו וכן לדעת אם אכן מדובר במשהו שעונה להגדרה רשלנות רפואית.


אירוע מוחי – שבץ מוחי


פורסם ב- 18 במרץ 2012 – 17:01 | מאת עו"ד טל נבו

זה מצער מאוד כי רשלנות רפואית בתחום אירוע מוחי או שבץ מוחי הפך לנושא רציני בישראל. זה לא יהיה מוגזם לכנות זאת תופעה כשכיחה עכשיו בימים אלו. במקרים רבים זה כבר ראיתי כי רופא, אחות או רופא הבריאות הזניחה את החולה אשר לו אירוע מוחי או שבץ מוחי. כתוצאה מכך המצב הרפואי נעלם הגרוע בכמה מקרים זה יש גם לראות כי החולה נפטר כתוצאה מרשלנות.

אם רופא לא מצליח לטפל במחלה או פציעה או עיכובים כדי לאבחן אירוע מוחי / שבץ מוחי זה יכול לגרום לפציעה בנסיבות מחמירות עוד יותר. רפואית רשלנות רפואית מתרחשת במצבים שונים. אנשים צריכים להיות ברורים לגבי מה שיוצא תחת רשלנות רפואית ומה לא בא תחת רפואית רשלנות רפואית . אחרת הם יכולים להגיש תביעה נגד רופא להבין מאוחר יותר כי המקרה אינו חוקי. אז כל העלויות הוא או היא חשפה היתה מיותרת. לכן עדיף לדעת את הסיבות אשר אתה יכול לעשות רשלנות רפואית תביעה.

הנה כמה סיבות אשר אתה יכול לעשות רפואי רשלנות תביעה על אירוע מוחי או שבץ מוחי. שיתוק מוחין: האם אתה מודע מהו אירוע מוחי? זה הוא מצב רפואי שבו המוח מקבל פגיעה בגלל פציעה כלשהי פנימית או חיצונית. טעות רפואית היא אחת הסיבות העיקריות מאחורי שיתוק מוחין. שיתוק מוחין יכול להיגרם גם על ידי פגיעה הלידה וזה בא בגדר רשלנות רפואית .

פגיעה באבחון או בטיפול במצבים של איורע מוחי / שבץ מוחי: זהו אחד המופעים הנפוצים ביותר בישראל. בהחלט מצב עדין מאוד. רשלנות של הרופא יכול לגרום טעות כלשהי במהלך הטיפול. אם הוא עשה שגיאה במהלך הטיפול, זה יכול לגרום נזק גדול. למעשה, במקרים רבים זה כבר הבחין כי רשלנות כזו גרמה למוות.

שגיאת תרופות של אירוע מוחי / שבץ מוחי: אם הרופא רשם תרופה לא נכון, זה בהחלט מגיע תחת רפואי רשלנות החוק. אם הרופא רשם לך תרופה אתה אלרגי, זה יכול להיות השלכות חמורות. תרופה לא נכונה יכולה להחמיר את המחלה. כשלון אבחן: אם רופא או רופא הבריאות נכשל לאבחן את המחלה שלך זה מאפשר התקדמות, הרופא יכול להיות אחראי על הסבל שלך.

במשך כל המצב הרפואי הנ"ל ניתן להגיש רפואי רשלנות רפואית התביעה. אבל לוודא לשכור עורך דין רשלנות רפואית לייצג אותך בבית המשפט כי יש לו מומחיות וניסיון בתחום זה, אשר נדרש כדי לנצח את המקרה.

שיתוק מוחין- תסמונת דאון


פורסם ב- 29 בינואר 2012 – 16:06 | מאת עו"ד טל נבו

שלום רב, ראיתי שאת עוסקת בתיקים כגון שיתוק מוחין, תסמונת דאון וכדומה, אך השאלה שלי היא בכיוון קצת אחר.

שמי נדיה אני בת 27 רווקה מחיפה.

מזה עשר שנים אני סובלת מתת תפקוד בלוטת התריס ונוטלת אלטרוקסין.

אני מבוטחת בקופת חולים לאומית, וגם אני קיבלתי בחודשים האחרונים את הפורמולה החדשה , מבלי לקבל שום מידע על כך.

התחלתי להרגיש חולשה יתר על המידה.. התפקוד היומיומי נפגע…

החלה נשירת שיער באופן מלחיץ מאד, תשישות ונדודי שינה.

ובנוסף לכך גם כאבים חזקים בכתפיים שנמשכים לי עם הקרנה של כאבים גם לזרועות. (ביד שמאל במיוחד, ולכן גם היום הופניתי לאולטרה סאונד לבירור) רופא המשפחה דיבר איתי השבוע בטלפון בעקבות בדיקות דם שעשיתי לפני מספר ימים והסביר לי שתפקוד בלוטת התריס לגמרי לא מאוזן והוא מבקש שאפסיק מיד את הטיפול בפורמולה שאני נוטלת כבר חודשים ואקח ממנו רצפט לתחליף נוסף.

אני ממש מיואשת… מרגישה זוועה…

האם יש מה לעשות ענת???

אודה לך על תגובה לפנייתי ואשמח לדעת אם תוכלי לעזור לי גם אם לא מדובר במקרה של שיתוק מוחין או תסמונת דאון ?

אין זה סוד כי לפני שעברה הצעת חוק בנושא טיפול בנושאים כגון שיתוק מוחין או תסמונת דאון, הרפורמה בבריאות היתה איזון מההתחלה ועד הסוף. עבור הנשיא אובמה, תוך שמירה על חקיקה אמורה לעשות בחיים דמוקרטים בקונגרס בטוח נשאר מאושר, יחד עם כוונת רווח בענפים כמו מבטחים ביג פארמה עוצמה ללא כוונת רווח, קבוצות אינטרס כמו  בעלי איגוד הרפואה האמריקני. במהלך השנה ביותר במחלוקת של הרפורמה בבריאות של משא ומתן, 2009, את האינטרסים של קבוצות אלו התנגשו שוב ושוב. הסנאטורים הדמוקרטים ונציגי שנא את המחיר הפוליטי הם היו לשלם עבור כל מגעים מאחורי הקלעים של הבית הלבן עם ביג פארמה, אבל חתכים כי בתעשייה מחירי התרופות המשיך המאושר. איזון בין הרצונות של רופאים, באמצעות הסכם המעברים, בדיוק כפי מכריע. אם יש לסמוך על האמריקאים בקבוצה כשמדובר הבריאות, זה הרופאים שלהם.

שיתוק מוחין- תסמונת דאון

עורכי דין רשלנות רפואית שלום


פורסם ב- 8 בדצמבר 2011 – 12:10 | מאת עו"ד טל נבו

עורכי דין רשלנות רפואית שלום,

מטופלת כ11 שנה בתרופת אלטרוקסין לרוב מאוזנת החל מינואר השנה מטופלת בהרכב החדש . כששאלתי את הרוקח בקופת חולים רקתי בטבריה לפשר שינוי הקופסה וגודל הכדור נאמר לי כאין שינוי , במשך תקופה זו ועד היום קיבלתי מס' מרשמים ולא נאמר לי דבר בעניין ע"י הרופאה המטפלת. היום בדיעבד אני מבינה את פשר העניין של התופעות הקשות של התרופה בשינוי מצבי הבריאותי אודה לקבל פרטים לגבי המשך התביעה שמגישים עורכי דין רשלנות רפואית.

כמו כן, אני סובלת מגירודים , עייפות, נשירת שיער ותופעות שונות מעין אלו – איני מפסיקה את נטילת התרופה מפני הסיכון בעניין אך כל התופעות הללו ממש משבשות את חיי.

אשמח לדעת כיצד ניתן להצטרף לתביעה הייצוגית הקיימת בנושא .

אני פונה אלייך גם בשם אמא של בן דודי, שהיא בת 58 בערך, גם היא נוטלת אלטרוקסין ולמעשה היא זו שיידעה אותי ואת אחי על השינוי בכדור.

היא נוטלת את הכדור החדש כבר זמן לא מועט וסובלת מנשירת שיער מסיבית, נדודי שינה, סחרחורות, בחילות, כאבי ראש, דופק מואץ, נפיחות ברגליים. בקיצור כפי שכבר ציינתי תחושה כללית מאוד לא טובה.

אגב, בחודשים האחרונים חלה אצלי עלייה של 11 קילו במשקל (נפיחות בכל איבר בגוף), לעיתים פעימות לב מהירות, עייפות, שינוי במצבי רוח, כאב שרירים וחוסר תיאבון.

ורק בשבוע שעבר הגיע לידיעתי שהבעיה למצבי היא תרופת האלטרוקסין במרכיביה החדשים.

אבקש להצטרף לתביעה המיוצגת ע"י עורכי דין רשלנות רפואית באזור באר שבע.

אבקש שתצרו איתי קשר ותעדכנו אותי בהתפתחות.

עפ"י הפרסומים האחרונים בתקשורת אני מבינה שסוף סוף ניתן להסביר את כל התופעות שאני חווה כבר חודשים ארוכים. רציתי לבדוק אפשרות הגשת תביעה בנושא זה. יצוין שגם אחרי כל הפרסומים הללו לא קיבלתי כל פניה מרופאת המשפחה שלי בדבר הצורך להיבדק וכו', במיוחד זה חומר לאור העובדה כי אמרתי לה שהתחלתי להרגיש שינויים בדפיקות הלב, נשירת שיער, ווסת לא סדירה, עקצוצים בשרירים עייפות. לא הבנתי מה קורה איתי חשבתי בקשור לשינויים הורמונליים ואפילו הלכתי לרופאת נשים לבדיקות הורמנליות. אף אחד לא התריע שיש איזה שינוי בפורמולה, לא רופא משפחה ולא הרוקח, לכן זאת השעה מבחינת לשכור עורכי דין רשלנות רפואית ולקדם את הנושא כדי להביע את מאתי על כל ההתנהלות כאן בכל המישורים.